خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

ویزای چین

کشور چین به دلیل داشتن سطح بسیار بالای تجارت و همچنین دارا بودن تعداد بی شمار جاذبه های گردشگری بسیار جالب و محبوب در سرتاسر دنیا، هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی توریست از کل دنیا است. اما برای ورود به کشور چین نیاز به داشتن ویزا دارید.
ویزای چین هم همانند ویزاهای دیگر کشورها مدرکی معتبر می باشد که توسط سازمان های دولتی به اتباع خارجی داده می شود و افراد مجاز به ورود و خروج بر طبق قوانین و مقررات کشور چین هستند. بر طبق قوانین و حقوق مشخص هر کشور مستقلی حق دارد مطابق با قوانین ملی خود، درباره ورود و خروج افراد بیگانه به مرزهای خود تصمیم بگیرد و بر اساس این قوانین روادید و ویزای افراد را صادر و یا لغو نماید. همچنین کارمندان کنسولگری چین نیز حق دارند درباره نوع، تعداد ورودی ها، اعتبار و مدت زمان اقامت هر شخص بیگانه و خارجی بر اساس قوانین و مقررات ملی کشور چین تصمیم اتخاذ کنند و ویزا را برای شخص صادر یا لغو نمایند. شهروندان خارجی قبل از ورود به این کشور نیاز به روادید دارند به جز افرادی که طبق قوانین و توافقات خاص و ویژه خود می توانند بدون ویزا به چین سفر کنند. 

انواع ویزای چین

ویزای C : ویزای مخصوص به خدمه هواپیمایی، کشتی، ماشین های باربری و در کل خدمه خارجی حمل و نقل های بین المللی و خانواده آنهاست.
ویزای D : ویژه افرادی که قصد اقامت دائم دارند، صادر می شود.
ویزای F : برای کسانی که به قصد مبادلات، تورهای تحصیلی و در کل فعالیت های غیر تجاری سفر می کنند.
ویزای G : برای کسانی صادر می شود که قصد ترانزیت از چین را دارند.
ویزای J1 : برای روزنامه نگاران سازمان های خبری خارجی که در چین مستقر هستند صادر می شود. مدت زمان در نظر گرفته شده برای این ویزا بیشتر از 180 روز است. 
ویزای J2 : ویژه روزنامه نگارانی است که به منظور تهیه خبر برای مدت محدودی به چین سفر می کنند. این ویزا حداکثر برای 180 روز صادر می شود.
ویزای L : ویزای توریستی است که برای گردشگرانی که برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های توریستی چین به این کشور سفر می کنند، صادر می شود.
ویزای M : این ویزا ویژه افرادی است که قصد تجارت در چین را دارند.
ویزای Q1 : این ویزا برای کسانی است که قصد دیدار خانواده و یا دوستان خود را که چینی هستند را دارند. 
ویزای Q2 : افرادی که برای دیدار دوستان و خانواده خود را دارند که تابعیت چینی گرفته اند، باید این ویزا را اخذ نمایند. 
ویزای R : نابغه ها و کسانی که استعدادهای خاصی دارند و کشور چین به آنها نیاز دارد، می توانند از این نوع ویزا استفاد نمایند.
ویزای S : کسانی که تمایل دارند خانواده درجه یک (همسر، فرزند، والدین) خود را که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند را ببینند باید این نوع ویزا را بگیرند.
ویزای X1 : ویژه کسانی است که بیشتر از 180 روز برای تحصیل در چین اقامت دارند.
ویزای X2 : ویژه کسانی است که کمتر از 180 روز برای تحصیل در چین اقامت دارند.
ویزای Z : این ویزا برای افرادی است که قصد کار در چین را دارند.

ویزای گروهی چین

این ویزا به صورت تخصصی توسط آژانس مسافرتی گرفته می شود. ترتیب کار این ویزا به این نحو است که آژانس مسافرتی چینی برای آژانس گردشگری ایرانی دعوتنامه ای ارسال می کند. بعد از آن آژانس توریستی ایرانی این دعوتنامه را به همراه 2قطعه عکس، نامه تمکن مالی با حداقل موجودی 3000 دلار معادل 12 میلیون تومان از بانک برای گرفتن ویزای چین به سفارتخانه چین تحویل می دهد.
نکات مهم درباره ویزای گروهی چین
1- ویزای چین به صورت گروهی حداقل برای 5 نفر صادر می گردد و از این 5 نفر حداقل می بایست حداقل دو نفر از آنها وارد خاک چین شوند. 
2- این ویزا شامل دو برگه A4 است. مسافرانی که نامشان در لیست می باشد و باهم به این کشور وارد می شوند، باید باهم از چین خارج شوند. در بدو ورود مسافران، نام افرادی که نیستند توسط پلیس مرزی چین از لیست خط می خورد و الباقی وارد چین خواهند شد. 
3- اعتبار زمانی ویزای گروهی چین محدود می باشد و روی آن درج شده است و مسافران می بایست طبق آن تاریخ های درج شده به چین ورود کنند و از آن خارج شوند.
4- به هنگام ورود و در محل بازرسی، به ترتیب اسم که در برگه نوشته شده است پشت خط زرد به صف شوید و یک نفر یک نفر به پلیس مرزی مراجعه نمایید.
5- در شرایطی که به هر دلیلی خواستید از گروه جدا شوید و به شهر یا هتل دیگری مراجعه نمایید، در نظر داشته باشید که باید از برگه ویزای گروهی خود کپی رنگی تهیه کنید و همراه داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید و هنگام برگشت به همگروهی های خود بپیوندید.
6- باید در حفظ برگه ویزای گروهی بسیار دقت نمایید چرا که اگر آن را گم کنید با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهید شد، از جمله آن مشکلات متقبل شدن هزینه های گزاف و بسیار زیاد است.
7- به هنگام ورود و رویارویی با پلیس مرزی از صحبت، توضیحات اضافی و شوخی با همگروهی های خود خودداری نمایید.

ساعات کاری سفارت چین

سفرت چین در روزهای فرد از ساعت 09:00 الی 12:00 و 14:30 الی 16:00 جهت دریافت مدارک و صدور ویزا فعالیت دارد. بعد از تحویل مدارک و عادی بودن درخواست 4 روز بعد و در صورت تقاضای فوری 2 روز بعد ویزای چین آماده می باشد. بعد از دریافت اصل مدارک به تقاضا کننده قبض سفارت ارائه می شود. هزینه مندرج در قبض جهت ویزای عادی 100$ و جهت ویزای فوری 130$ خواهد بود. مسافران می توانند مبلغ مورد نظر را در هر یک از شعب "بانک شهر" به شماره حساب 401888888 واریز نمایند. نکته قابل توجه این است که بانک شهر دلار با تاریخ کمتر از سال 2006 و یا تا خوردگی یا خط خوردگی را قبول نمی کند. 
پس از اخذ ویزای چین به هنگام ورود فرم زرد رنگی با نام Arrival Card به شما تحویل می دهند و می بایست آن را پر نمایید و هدف خود را از ورود به چین بیان کنید. این فرم را در هواپیما به شما تحویل می دهند و چنانچه در هواپیما به هر دلیلی آن را دریافت نکردید می توانید در قسمت Immigration چین بگیرید و آن را در همان فرودگاه پر نمایید.

نرخ ویزای چین

ویزای چین انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز و نوع سفرتان می توانید یکی از انواع آن را انتخاب نمایید. برای اخذ ویزای چین هزینه ای باید پرداخت کنید. از این رو برای شما لیست کاملی از هزینه انواع ویزای چین را آماده کرده ایم تا از آن بهره ببرید.

توضیحات

نوع ویزا

مدت زمان

قیمت (دلار)

مناسب گروه های 5 تا 15 نفر می باشد.مسافر از تاریخ صدور ویزای گروهی چین به مدت 45 روز مهلت دارد به کشور چین سفر کند و حداکثر مدت اقامت 30 روز می باشد.لازم به ذکر است ویزای گروهی چین شامل یکبار ورود است و ورود و خروج همه ی اعضا می بایست در یک تاریخ انجام پذیرد.تفاوت ویزای گروهی عادی چین با ویزای گروهی فوری چین تنها در مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای چین می باشد.

ویزای گروهی عادی چین

30 روز کاری

95 دلار

شرایط ویزای گروهی فوری چین همانند ویزای گروهی عادی چین می باشد با این تفاوت که مدت زمان اخذ ویزای گروهی فوری چین در سریعترین زمان صورت می پذیرد.

ویزای گروهی فوری چین

ویزای توریستی چین به 3 نوع ویزای عادی چین,ویزای نیمه فوری چین و ویزای فوری چین اخذ می گردد. یا همان ویزای توریستی چین برای افرادی مناسب است که به صورت انفرادی به چین سفر می کنند و مدت اقامت آن ها بین 1 تا 30 روز می باشد.مدت اعتبار این نوع ویزای توریستی چین از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 30 روز می باشد.اگر برای سفر به چین عجله ای ندارید ویزای انفرادی عادی چین برای شما مناسب است.

ویزای انفرادی عادی چین

8 روز کاری

110 دلار

شرایط اخذ ویزای انفرادی نیمه فوری چین همانند ویزای انفرادی چین می باشد و تنها تفاوت آن ها در مدت زمان لازم برای اخذ ویزای چین است.

ویزای انفرادی نیمه فوری چین

5 روز کاری

135 دلار

شرایط ویزای انفرادی فوری چین همانند ویزای انفرادی عادی چین می باشد با این تفاوت که مدت زمان اخذ ویزای انفرادی فوری چین در سریعترین زمان صورت می پذیرد و برای افرادی مناسب است که فرصت کمی برای اخذ ویزای چین در اختیار دارند.

ویزای انفرادی فوری چین

3 روز کاری

165 دلار

مناسب تجار و بازرگانان می باشد.مدت اعتبار ویزای تجاری 3 ماهه سینگل چین از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 30 روز می باشد.در ویزای تجاری سینگل تنها یکبار اجازه ورود به چین را دارید.

ویزای تجاری 3 ماهه سینگل چین

14 روز کاری

200 دلار

شرایط ویزای تجاری 3 ماهه دبل چین همانند ویزای تجاری 3 ماهه سینگل چین می باشد با این تفاوت که با اخذ ویزای تجاری دبل چین مسافر می تواند در مدت سه ماه دوبار به کشور چین سفر کند و در هر بار حداکثر 30 روز اقامت داشته باشد.

ویزای تجاری 3 ماهه دبل چین

14 روز کاری

390 دلار

دارای 6 ماه اعتبار از تاریخ صدور ویزای چین است که مسافر بدون محدودیت در مدت 6 ماه می توند به چین سفر کند و در هربار ورود اجاه حداکثر 30 روز اقامت را دارد.

ویزای 6 ماهه مولتی چین

14 روز کاری

570 دلار

مناسب افرادی است که بسیار به چین سفر می کنند. ویزای یکساله چین دارای یک سال اعتبار از تاریخ صدور ویزای چین است. مسافر در مدت یک سال می تواند بدون هیچ محدودیت چندین بار وارد کشور چین شور و در هر بار ورود حد اکثر اجازه 30 روز اقامت دارد.

ویزای یکساله مولتی چین

14 روز کاری

720 دلار